eğitim

Eğitim İhtiyaçtır

Dünyada paylaştıkça çoğalan iki şey vardır. Biri bilgi diğeri ise sevgidir. Ben de sizlerle 43 yaşın 20 yıllık üst düzey profesyonelliğin ve 2 firma sahibi olan bir girişimcinin tecrübelerini ve bilgimi paylaşacağım.

Benim hayattaki hedefim 1 milyon kişinin eğitimine katkıda bulunmak, farklı açıdan bakmalarını sağlamak, bilgisine bilgisi katmak yani kısaca 1 milyon kişinin hayatına dokunmak.

Önce size eğitimle ilgili bir hikaye anlatmak istiyorum.

Bir çiftimiz var: Ali Bey ve Ayşe Hanım. Ali Bey’in de muhteşem bir bahçesi var. Bütün komşularının hayranlıkla izlediği ve imrendiği çiçekleri var. İnanılmaz güzel, her gün özene benzene çiçeklerini yetiştiriyor. Oğluna çim biçme makinesiyle çim biçmeyi öğretiyor. Çocuk da güzel güzel çimleri biçiyor. Bir süre sonra Ali Bey oğlunun yanından ayrılıyor ve çocuk da kontrolünü kaybedip çiçeklerin içine çim biçme makinesiyle dalıyor ve çiçekleri mahvediyor. Ali Bey geliyor ve oğluna kızıyor ve bağırmaya başlıyor.

Ayşe Hanım yanlarına gelerek,’’Sevgili kocacığım unutma! Burada sadece çiçek yetiştirmiyorsun, çocuk da yetiştiriyorsun. Hayatta çocuk yetiştirmekten başka değerli hiçbir şey yoktur. Çiçekleri yeniden yetiştirebilirsin ama çocuğu doğru eğitemezsen ömür boyu aynı sıkıntıları yaşayacaksın’’ diyor.

HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİMDİR.

Ben Malatya’da bir köyde doğdum ve büyüdüm. Su, elektrik dahi yoktu. Ama o kadar şanslıyım ki rahmetli babam muhteşem bir öğretmendi. Ben o koşullarda O’nun sayesinde Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni kazandım. Sonrasında da ODTÜ Ekonomi bölümünü kazandım. Üstüne London Of College Management’da master yaptım.

Daha sonra da 20 senelik olağanüstü bir iş hayatım oldu. Bunun son 8 yılında Bayer’de Halk Sağlığı Bölümü’nde Türkiye, Balkanlar, Rusya, Ukrayna, Türkiye Cumhuriyetleri Ülke Müdürlüğü yaptım.

Bütün bunlar annemden ve babamdan aldığım muhteşem eğitimler sayesinde. Babam Köy Eğitim Enstitüleri mezunu bir öğretmendir. Annem ise ilkokul mezunudur ve her ikisinden de muhteşem eğitimler ve hayat dersleri aldım.

Şu an ne noktadaysam, hayatıma ne kattıysam eğitim sayesinde. O yüzden kendinize, ailenize ve etrafınızdakilere yapabileceğiniz en büyük yatırım eğitimdir. Önce en büyük eğitim yatırımını kendinize yapmalısınız. Okuduğunuz her bir kitap ve her bir cümle sizi bambaşka bir insan yapar.

Benim www.ziyayilmaz.com sitesini kurmaktaki en büyük amacım insanların eğitim ihtiyacına bir nebze de olsa katkıda bulunmak. Bundan sonraki videoları ve makalaleri düzenli olarak takip ederseniz eğitim ve iş hayatınızda anlatılmayan, öğretilmeyen birçok bilgiye sahip olma şansı yakalayacaksınız ve gerek özel hayatınızda gerekse iş hayatınızda daha da başarılı olabileceksiniz.
Ziya Şakir Yılmaz

Bu yazıyı paylasın...
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInDigg thisShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someonePrint this page

One thought on “Eğitim İhtiyaçtır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir